- Obecnie brak na stanie
Miód faceliowy zalicza się do nektarowych, a pozyskiwany jest właśnie z kwiatów facelii. Jest to miód bardzo jasny, o żółtawym, a niekiedy zielonkawym kolorze. Smak miodu faceliowego jest delikatny o kwiatowym aromacie. Miód faceliowy wzmacnia odporność, posiada właściwości bakteriobójcze oraz jest bogaty w magnez i żelazo oraz kobalt, przez co pomaga nam zachować dobrą kondycję psychiczną i fizyczną. Miód ten warto spożywać po wysiłku fizycznym lub intelektualnym. Dodatkowo miód ten doskonale sprawdza się w leczeniu wielu schorzeń, a szczególnie przydatny będzie przy nadciśnieniu, chorobach układu krążenia, niewydolności serca lub miażdżycy. Jest to także wspaniałe wsparcie, gdy cierpimy na choroby górnych dróg oddechowych, a w tym astmy oskrzelowej, która należy do szczególnie uciążliwych chorób. Gdyby tego było mało, miód faceliowy będzie bardzo pomocny w przypadku chorób układu pokarmowego, a także pozytywnie wpływa na wątrobę.
100% miód pszczeli
Miód przechowywać w suchym, nienasłonecznionym miejscu, najlepiej w piwnicy lub spiżarni. Temperatura przechowywania miodu nie może być wyższa niż 18⁰C. Optymalną temperaturą do przechowywania miodu jest 8-10⁰C. Każdy naturalny miód krystalizuje się, aby przywrócić, jego postać do postaci płynnej wsadź miód do ciepłej wody o temperaturze 40⁰C i nakryj np. ręcznikiem lub kocem, pozostaw na noc.
"Miody dworskie" Gospodarstwo rolne Jan Ożóg
Trzebuska 421, 36-050 Sokołów Małopolski