Chela-Mag B6 Forte 60 Kapsułek Olimp

25,00 zł
Ilość
W magazynie

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Chela-Mag B6 Forte

suplement diety zawierający magnez w postaci świetnie przyswajalnego chelatu aminokwasowego Albion, z dodatkiem witaminy B6. Magnez jest jednym z najbardziej niedoborowych składników we współczesnej diecie.

Wysoka przyswajalność

Efektywna dawka w jednej kapsułce

Może zmniejszać skurcze mięśni i drżenie powiek

Tonizacja układu nerwowego i zmniejszenie napięcia psychicznego

Magnez - jest to pierwiastek chemiczny, niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Pełni funkcję budulcową, wchodząc w skład kośćca oraz elektrolitową. Jest także kofaktorem w wielu reakcjach biochemicznych.

Najlepsza forma magnezu

Opatentowana przez firmę Albion forma magnezu, w postaci chelatu aminokwasowego cechuje się niesamowicie wysoką przyswajalnością. Sprawia to, że wyciągamy maksimum korzyści z suplementu, a skuteczna dawka może być zawarta już w jednej kapsułce dziennie. Dla jeszcze lepszej wchłanialności producent dodał witaminę B6, która znacząco wspiera wychwyt tego pierwiastka.

Niedobory magnezu

Magnez jest jednym z najbardziej deficytowych składników obecnej diety. Większe niedobory notuje się jedynie w przypadku witaminy D. Przyczyną niedoborów jest powszechny dostęp do wysoko przetworzonej, niskiej jakości żywności oraz stosowanie syntetycznych nawozów z dużą ilością potasu, które zmniejszają ilość magnezu wchłanianego przez rośliny które zjadamy. Potencjalnym problemem mogą być także używki, takie jak kawa czy alkohol oraz picie małych ilości wód mineralnych.

Wpływ na układ nerwowy

Magnez chętnie stosowany jest w celu zmniejszenia stresu i wsparcia relaksacji, co skutecznie czyni. Ale to nie jedyne jego właściwości. Badania pokazują skuteczność stosowania magnezu w redukcji symptomów depresyjnych i w zmniejszaniu dolegliwości spowodowanych PMS. Zaobserwować można także poprawę jakości snu i zmniejszenie migen.

Inne korzyści zdrowotne

Niedobory magnezu mogą przyczyniać się do wzrostu ciśnienia tętniczego i zmniejszenia wrażliwości na insulinę. Zwiększa to ryzyko cukrzycy i chorób sercowo-naczyniowych. Stosowanie magnezu może przyczyniać się do zwiększenia gęstości mineralnej kości. Może być także przydatny w przypadku notorycznych drżeń i skurczy mięśni.

Komu polecany jest Chela-Mag B6 Forte?

Szczególnie osobom uskarżającym się na skurcze mięśni i dużą ilość stresu w życiu. Zdecydowanie zaleca się suplementację osobom, które dostarczają zbyt małe ilości magnezu z dietą.

Skład:

SKŁADNIKI AKTYWNE

Chela-Mag B6 Forte

 

 

Porcja jednorazowa

1 MEGA CAPS

 

 

Ilość porcji w opakowaniu

60

 

 

Opakowanie

60 kapsułek

 

 

Zawartość

w 1 porcji (1 kapsułka)

zaw:

% DZ

 

Chelat Aminokwasowy Magnezu

1390mg

 

 

w tym magnezu

250mg

99%

 

Witamina B6

2mg

100%

Zalecane Dzienne Dawkowanie:

Jedna kapsułka dziennie.

KAT
100 Przedmioty