BCAA Mega Caps 30 Kapsułek Olimp

9,17 zł
Ilość
W magazynie

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

BCAA Mega Caps 1100

suplement diety zawierający aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach (BCAA) w formie wygodnych kapsułek. Stosowany jest w celu przyspieszenia budowy masy mięśniowej i/lub jej ochrony przed procesami katabolicznymi.

Wygodna forma podania

Silne wsparcie procesów anabolicznych

Optymalizacja stosunku anabolizmu do katabolizmu 

BCAA - połączenie trzech aminokwasów o rozgałęzionych łańcuchach: leucyny, izoleucyny i waliny. Są to aminokwasy egzogenne, a więc nie mogą być wytworzone przez organizm, więc muszą być dostarczane z pożywieniem. Cieszą się ogromną popularnością wśród sportowców, ze względu na bardzo korzystny wpływ na stan muskulatury i osiągi sportowe.

Zastosowanie w sporcie

BCAA najchętniej wybierane jest w okresie redukcji tkanki tłuszczowej, by ochronić masę mięśniową przed spadkami wynikającymi z deficytu kalorycznego. Jest to jak najbardziej uzasadnione, gdyż BCAA to jeden z najskuteczniejszych suplementów stosowanych w tym celu. Najlepszą porą na przyjmowanie BCAA jest pora okołotreningowa, gdyż wtedy mamy największe zapotrzebowanie na aminokwasy.

Realne korzyści

Poza działaniem antykatabolicznym, uzyskać możemy także wsparcie anabolizmu i nasiloną syntezę białek. Warto zatem sięgać po BCAA również w okresie budowania masy i siły mięśniowej.

W trakcie suplementacji możemy spodziewać się przyspieszonej regeneracji i lepszej wytrzymałości mięśni. Możliwe jest również zmniejszenie dolegliwości bólowych następnego dnia po treningu. Te czynniki pozwalają na zwiększenie intensywności treningowej, bez większych obaw o przetrenowanie.

Wygodna forma Mega Caps

Zastosowanie kapsułek jest znacznie wygodniejszą formą przyjęcia BCAA niż odmierzanie za każdym razem odpowiedniej ilości proszku i mieszanie go z wodą. Użycie dużych kapsułek Mega Caps pozwala na zmniejszenie ilości kapsułek w porcji, co jest dodatkowym atutem tego produktu.

Komu dedykowany jest ten suplement?

Każdemu czynnemu sportowcowi, który chce poprawić swoje osiągi w sposób bezpieczny, nie zagrażający zdrowiu. Może być stosowany niezależnie od uprawianej dyscypliny, płci, czy poziomu zaawansowania.

W skład BCAA Mega Caps wchodzą:

L-Leucyna - wpływa na syntezę mięśni szkieletowych na kilka sposobów: zwiększa wydzielanie insuliny, potężnego anabolika obecnego w naszym ciele, wpływa na aktywność kinazy proteinowej S6, przyspiesza fosforylację białka wiążącego eIf4E oraz wpływa na stopień powiązania pomiędzy białkami (eIF)4E i eIF4G. Wszystko to, pomimo skomplikowanego brzmienia i nazewnictwa, sprowadza się do bardzo prostego twierdzenia - leucyna zwiększa stopień, i szybkość, wykorzystania białek do budowy mięśni.

L-Izoleucyna - dostarczanie dużych ilości leucyny powoduje obniżenie poziomu pozostałych dwóch aminokwasów: izoleucyny i waliny, dlatego tak ważne jest aby stosować wszystkie trzy związki razem. Dodatkowo izoleucyna jest zaliczana do aminokwasów glukogennych, czyli takich, które organizm w łatwy i szybki sposób może przekształcić w niezbędną mu do funkcjonowania energię. Oznacza to, że będziemy mogli nie tylko trenować dłużej i intensywniej, ale też szybciej się regenerować.

L-Walina - swoją obecność w tym zestawieniu, zawdzięcza nie tylko, wspomnianej wcześniej, potrzebie podawania wszystkich trzech aminokwasów BCAA razem ale również wpływowi na ograniczenie zmęczenia centralnego układu nerwowego. Dodatkowo, jak w przypadku pozostałych dwóch aminokwasów, jest łatwo przekształcana w energie zużywaną przez pracujące mięśnie i tym samym pozwala oszczędzić zapasy glikogenu zgromadzone w wątrobie.

Witamina B6 - uczestniczy w przemianach cynku, poprawia wchłanialność magnezu, jest koenzymem dla procesów glikogenezy (synteza glikogenu) i glikogenolizy w mięśniach, wspiera syntezę białek i kwasów nukleinowych, bierze udział w przemianie tryptofanu do serotoniny (hormon szczęścia), jest niezbędna w procesie powstawania hemoglobiny, podnosi odporność organizmu.

SKŁADNIKI AKTYWNE

BCAA Mega Caps

 

 

Porcja jednorazowa

1 kapsułka (1100mg)

 

 

Ilość porcji w opakowaniu

30

 

 

Opakowanie

30 kapsułek

 

 

Zawartość

w 1 porcji (1 kapsułka)

zaw:

% DZ

 

Aminokwasy BCAA

1100 mg

 

 

L-Leucyna

550 mg

 

 

L-Walina

275 mg

 

 

L-Izoleucyna

275 mg

 

 

Witamina B6

0,26 mg

 

Zalecane Dzienne Dawkowanie:

Dzień Treningowy: Jedna porcja (1-3 kapsułek) na 45-60 minut przed treningiem, druga (1-3 kapsułek) zaraz po treningu.

Dzień Nietreningowy: Jedna porcja (1-3 kapsułek) zaraz po przebudzeniu, druga (1-3 kapsułek) w odstępie kilku godzin.

KAT
100 Przedmioty

Zobacz także