Inositol Powder 113g Now Foods

50,93 zł
Ilość
Product available for orders

  • Polityka bezpieczeństwa Polityka bezpieczeństwa
  • Zasady dostawy Zasady dostawy
  • Zasady zwrotu Zasady zwrotu

Inositol Powder

związek potocznie nazywany witaminą B8, jednak nie do końca jest witaminą, bo w pewnej mierze jest syntetyzowany przez ludzki organizm. Występuje w mięśniu sercowym, nerkach, mózgu oraz mięśniach. Występuje w oleistych nasionach, roślinach strączkowych, orzeszkach ziemnych oraz zbożach. Jaka jest jego rola?

Zmniejsza ryzyko chorób sercowo - naczyniowych, ponieważ może mieć wpływ na obniżenie cholesterolu. Obok choliny zalicza się do związków lipotropowych wspomagających metabolizm i przyspieszających spalanie tłuszczu, a więc może mieć wpływ na redukcję masy ciała czyli może wspomóc odchudzanie. Co więcej jest synergentem antyoksydantów oznacza to, że zalicza się do przeciwutleniaczy i może opóźniać procesy starzenia. Wiele źródeł podaje, że witamina B8 może mieć także wpływ na hamowanie rozwoju nowotworów, szczególnie jelita grubego  na ten temat nadal trwają badania. W medycynie inozytol ma także zastosowanie w chorobach wątroby. Może mieć wpływ na funkcje umysłowe, dobre samopoczucie i koncentrację, dlatego występuje także w składzie napojów energetycznych. Jego niedobory mogą prowadzić do obniżenia płodności. Inozytol znajduje się we wszystkich błonach komórkowych, a w najwyższym stężeniu w mózgu i ośrodkowym układzie nerwowym, w których odgrywa ważną rolę w przekazywaniu sygnałów neuroprzekaźnika. Ma także wpływ na prawidłowe działanie insuliny.

Plusy produktu:

Może opóźniać procesy starzenia

Może mieć wpływ na obniżenie cholesterolu

Może mieć właściwości chemoprewencyjne (antynowotworowe)

Uzupełnianie niedoborów

Lepsza koncentracja

Lepsze samopoczucie

Dla kogo?

Na suplementacji skorzysta każdy kto chce zadbać o swoje samopoczucie, poziom koncentracji i skupienia oraz chce uzupełnić niedobory tej "witaminy". Świetnie sprawdzi się u osób, które pracują umysłowo. Może być dobrym wspomaganiem leczenia chorób wątroby po konsultacji z lekarzem. Sprawdzi się także jako dodatek do diety i leczenia hipercholesterolemii. Doskonały dla tych, którzy chcą obniżyć swoją masę działa z racji na właściwości mające wpływ na regulowanie insuliny, przyspieszające spalanie tłuszczu i regulujące metabolizm.

Skład:

Porcja: 1/4 łyżki stołowej (730 mg)

Inositol Powder 730 mg 

KAT