BCAA 2:1:1 Cytryna 500g DNA Supps

50,93 zł
Ilość
W magazynie

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

BCAA 2:1:1

suplement diety zawierający aminokwasy rozgałęzione: leucynę, izoleucynę i walinę w najkorzystniejszych proporcjach 2:1:1.

Skutecznie hamuje rozkład tkanki mięśniowej

Zwiększa anabolizm nasilając syntezę białek

Poprawia regenerację mięśni w trakcie i po treningu

Zmniejsza zmęczenia i poprawia czas reakcji

Znaczenie aminokwasów rozgałęzionych

Są to aminokwasy egzogenne, czyli takie które koniecznie musimy dostarczyć z dietą, gdyż organizm nie ma możliwości ich produkcji. Są budulcem dla białek mięśniowych oraz samodzielnie wpływają na działanie procesów anabolicznych.

Anabolizm i katabolizm

Sportowcy ochoczo sięgają po BCAA w celu zabezpieczenia mięśni przed katabolizmem. Jest to doskonałe rozwiązanie, gdyż tkanka mięśniowa rozkładana jest, gdy obniża się poziom dostępnych aminokwasów w obiegu. W takich sytuacjach aminokwasy zazwyczaj uwalniane są z białek mięśniowych zmniejszając masę tkanki. Zastosowanie porcji suplementu jest świetną alternatywą, gdyż pozwala oszczędzić białka mięśniowe.

Wywoływanie anabolizmu zachodzi głównie dzięki leucynie, która stymuluje aktywność kinazy mTOR. Kinaza ta jest przekaźnikiem wewnątrzkomórkowym, który przenosi sygnał do jądra komórkowego, inicjuje ekspresję genów i rozpoczyna syntezę nowych białek, powodując wzrost trenowanych mięśni.

Jakie korzyści przynosi suplementacja BCAA?

Poza wyżej wymienionymi, badania naukowe wskazują także na kilka innych, ciekawych właściwości BCAA. Mianowicie mogą poprawić zdolności aerobowe organizmu i zwiększać utlenianie kwasów tłuszczowych, co przekłada się na sprawniejszą redukcję tłuszczu. Odnotowano także poprawę w czasie reakcji podczas uprawiania dynamicznych sportów drużynowych, co może wynikać z funkcji zmniejszania odczuwalnego zmęczenia.

Redukcja zmęczenia polega na hamowaniu transportu tryptofanu do mózgu, co zmniejsza produkcję neurotransmiterów, które mogłyby nas rozleniwiać. Sprawia to, że BCAA jest wartym uwagi preparatem przed treningowym i ciekawą alternatywą dla typowych stymulantów, na które nie każdy może sobie pozwolić.

Skład:

Ilość w 1 porcji: 10 gram

Ilość porcji w opakowaniu: 50

Skład w 1 porcji produktu:

Aminokwasy BCAA 9,2g (9200mg)

Leucyna 4,6g

Walina 2,3g

Izoleucyna 2,3g

Pozostałe składniki:

naturalne i sztuczne barwniki, aromaty i substancje słodzące.

Sposób użycia:

Porcję 10g 30-60 minut przed treningiem lub bezpośrednio po treningu.

Rozpuścić z dużą ilością wody.

KAT
10 Przedmioty

Zobacz także