Inositol 250g Raw Series

63,89 zł
Ilość
Product available for orders

  • Polityka bezpieczeństwa Polityka bezpieczeństwa
  • Zasady dostawy Zasady dostawy
  • Zasady zwrotu Zasady zwrotu

Inositol

należy do grupy cukroli (alkohole cukrowe) organiczny związek chemiczny (cykliczny sześciowęglowy alkohol polihydroksylowy zawierający sześć grup hydroksylowych). Bywa określany również jako witamina B8, ale ze względu na możliwość syntetyzowania go przez organizm, jest jedynie substancją witaminopodobną. Wyróżnia go słodkawy smak.

Potocznie Inozytol jest określany w dwojaki sposób. Ze względu na działanie wspomagające układ rozrodczy kobiet i mężczyzn nosi miano witaminy płodności, natomiast poprzez pozytywny wpływ na samopoczucie bywa określany witaminą szczęścia. 

Biologicznie aktywną formą substancji jest mezoinozytol, który powszechnie występuje w organizmach roślinnych i zwierzęcych. Inozytol może być również produkowany przez bakterie znajdujące się w ludzkim organizmie.

Substancja wchłaniana jest w jelitach, skąd transportowana jest m. in. do serca, mózgu, układu rozrodczego i układu kostnego. Ważnymi funkcjami Inozytolu są: uczestniczenie w metabolizmie glukozy, przenoszenie sygnałów nerwowych, regulacja działania enzymów (działanie zbliżone do Choliny).

Inozytol pełni wiele ważnych funkcji w organizmie:

zapobiega odkładaniu się tłuszczu w wątrobie

bierze udział we wzroście mięśni

wspomaga metabolizm tłuszczy

jest składnikiem lipoprotein i błon śluzowych

towarzyszy produkcji nasienia

reguluje działanie enzymów

pomaga zachować prawidłowy poziom hormonów

uczestniczy w przenoszeniu sygnałów nerwowych.

Skład:

Wielkość opakowania: 250g

Inositol (100%)

KAT

Zobacz także