MCT Oil 1000mg 150 Kapsułek Now Foods

47,22 zł
Ilość
W magazynie

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

MTC Oil

to jeszcze zbyt mało znany, ale bardzo wartościowy olej. Kwasy tłuszczowe MTC to średniołańcuchowe kwas tłuszczowe. Mają szczególną budowę chemiczną i zupełnie inne właściwości w porównaniu do długołańcuchowych kwasów przeważających w pożywieniu. Przypisuje się mu wiele właściwości zdrowotnych i dietetycznych Średniołańcuchowe kwasy stosowane są nawet w stanach chorobowych, w których zaburzone jest wchłanianie tłuszczu. Wykazują działanie antybakteryjne i termogeniczne. Kwasy MCT potrzebują do spalenia dwukrotnie mniej tlenu niż pozostałe kwasy tłuszczowe. MTC jest tłuszczem pozyskiwanym z kokosa, stanowią skoncentrowane i niezwykle przystępne źródło energii dla mięśni obciążonych wysiłkiem fizycznym. Poprzez umiejętne zastosowanie oleju MCT można oszczędzić rezerwy glikogenu mięśniowego, co w konsekwencji może doprowadzić do poprawy zdolności wysiłkowych.

Suplementacje poleca się szczególnie sportowcom i osobom aktywnym fizycznie. Szybkie wchłanianie i przekształcanie oleju oszczędza zapasy glikogenu mięśniowego podczas treningu. Stosowany także do wspomagania podczas wysiłku fizycznego, ponieważ stanowi szybkie źródło energii do regeneracji potreningowej. Można go stosować i podczas redukcji masy ciała i podczas budowania masy mięśniowej. Doskonały także przy dietach ketogenicznych, ponieważ ten rodzaj tłuszczu działa silnie ketogennie, co przyspiesza osiągnięcie tzw. stanu ketozy. Dodatkową korzyścią włączenia tego oleju jest zmniejszenie łaknienia. MTC do doskonały antykatabolik, a jest to także związane z właściwościami ketogennymi.  Wzrost produkcji ciał ketonowych w sposób wyraźny zmniejsza zużycie aminokwasów w procesach energetycznych, chroniąc tkankę mięśniową przed degradacją.

Ciekawostką może być fakt, że chociaż MTC to kwasy nasycone to nie wpływają one negatywnie na profil lipidowy czyli uproszczając poziomy cholesteroli. Wręcz przeciwnie ma na niego pozytywny wpływ. Jako przykład można przytoczyć fakt, że tam gdzie spożycie kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha (olej kokosowy) było wysokie, jak np. u mieszkańców Kitawy, praktycznie nie notowano przypadków chorób układu krążenia o podłożu miażdżycowym.

Plusy produktu:

Dobra wchłanialność

Doskonały zarówno przy redukcji jak i budowaniu masy mięśniowej

Produkt dobry dla osób aktywnych fizycznie

Uzupełnienie kwasów tłuszczowych o unikalnych właściwościach

Doskonały m.in.: przy diecie ketogenicznej

Właściowości prozdrowotne

Działanie antywirusowe i antygrzybiczne

Skład:

Porcja 3 kapsułki

W porcji MCT 3000 mg

Sposób użycia:

1 porcja, 2-3 razy dziennie

KAT
10 Przedmioty